Zakup wózka inwalidzkiego nie jest tanią inwestycją. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ulegamy wypadkowi i sprzęt jest potrzebny od zaraz, ale tylko na krótki czas.

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego

Wiedząc, że wrócimy do pełnej sprawności, zwykle wolimy nie kupować wózka. Nie ma sensu wydawanie pieniędzy, skoro niedługo sprzęt będzie stał nieużywany w jakimś kącie lub zostanie wyrzucony. Niestety zdarza się również, że uszkodzenie po wypadku jest poważne i będziemy jeździć na wózku już do końca życia, ale nie stać nas od razu na jego zakup.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzą instytucje wypożyczające sprzęt rehabilitacyjny. Za udostępnienie specjalistycznego sprzętu płaci się zwykle od 30 do 300 złotych miesięcznie. Cena zależy od jakości sprzętu i jego przeznaczenia. W przypadku wózków inwalidzkich jest to koszt około 50 złotych na miesiąc; kupienie nowego to wydatek rzędu 600-1000 złotych. Jeśli więc będziemy korzystać z wózka przez 2 miesiące taniej wyniesie nas jego wypożyczenie.

Gdzie szukać wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Jest wiele instytucji zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym. W dużych miastach funkcjonują także firmy zajmujące się tylko wypożyczaniem sprzętu. Ich adresy można znaleźć w Internecie, warto także poradzić się personelu szpitalnego. Wypożyczalnie często znajdują się właśnie niedaleko szpitali lub mają siedzibę w samym budynku szpitala.

Jak działają wypożyczalnie?

Większość wypożyczalni oferuje transport sprzętu rehabilitacyjnego, a także możliwość dopełnienia wszelkich formalności w domu chorego. Podczas odbioru zostaniemy poinformowani o sposobie użycia danego urządzenia, musimy też podpisać umowę na wypożyczenie.