Proteza przedramienia

Utrata kończyny jest niezwykle trudnym doświadczeniem, które znacząco pogarsza komfort codziennego funkcjonowania i ogranicza samodzielność. Osoby po amputacjach często zastanawiają się, jak teraz będzie wyglądało ich życie i czy kiedyś odzyskają swoją niezależność. Pomóc w osiągnięciu tego celu może odpowiednia proteza przedramienia.

Dlaczego warto korzystać z protezy przedramienia?

Proteza przedramienia to rozwiązanie, które jest szansą na powrót do swobodnego wykonywania codziennych czynności, a także aktywności fizycznej i zawodowej. Znacząco poprawia komfort i jakość życia, przyczyniając się do odzyskania samodzielności i sprawczości. Zaawansowane technologicznie protezy umożliwiają wykonywanie nawet tych działań, które wymagają dużej precyzji.

Niebagatelne znaczenie ma również aspekt psychologiczny protezy przedramienia. Dostępne obecnie na rynku rozwiązania są tworzone w taki sposób, by możliwie najdokładniej przypominały naturalną kończynę. Dzięki temu doskonale maskują fakt amputacji.

Protezy przedramienia: rodzaje i technologie stosowane w WZSO

Rozwój technologiczny jest widoczny w każdej dziedzinie naszego życia. Nie omija również protetyki. Dzięki temu pacjenci po amputacjach mają do dyspozycji różnego typu protezy przedramienia. Rodzaje obejmują między innymi modele mechaniczne, mioelektryczne oraz hybrydowe. Dzięki dostępności różnorakich opcji osoby, które z różnych powodów straciły kończynę, mają możliwość dostosowania protezy do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań, a także możliwości finansowych.

Tworzone w WZSO protezy przedramienia to produkty innowacyjne, konstruowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Pacjenci korzystający z naszych usług mają do wyboru zarówno proste modele kinetyczne, jak i te najbardziej zaawansowane technologicznie. Właściwe dla danego przypadku rozwiązanie jest dobierane na podstawie konsultacji ze specjalistą, dokładnego wywiadu, a także odpowiednich badań komputerowych.

Cena protezy przedramienia – od czego zależy?

Koszty protez przedramienia mogą być zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Podstawowymi kryteriami, od których zależy cena, są rodzaj sprzętu, zastosowane technologie, indywidualne preferencje klienta, a także ewentualne specyficzne dla niego potrzeby wynikające z anatomii. Najczęściej protezy mechaniczne są tańsze niż ich mioelektryczne odpowiedniki, jednak to te drugie oferują większą funkcjonalność.

Warto także pamiętać, że nie w każdym przypadku wszystkie typy protez będą odpowiednie. Dobiera się je na podstawie wywiadu z pacjentem oraz badań komputerowych, które determinują, czy u danego pacjenta może być zastosowane wybrane rozwiązanie. Cena protezy przedramienia może również zależeć od stopnia skomplikowania procesu dostosowania oraz ewentualnych dodatkowych akcesoriów. Z uwagi na tak dużą liczbę zmiennych, trudno jednoznacznie określić koszt tego rodzaju sprzętu.

Proteza przedramienia a NFZ i refundacja

Wielu pacjentów wykazuje zainteresowanie tematem dofinansowania wyrobów ortopedycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dofinansowanie na protezę można uzyskać również z innych źródeł, takich jak PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) lub MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej). Warto mieć świadomość, że istnieje taka opcja i można z niej skorzystać po spełnieniu odpowiednich kryteriów. Głównym wymogiem jest zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne uzyskane od lekarza specjalisty. Jeżeli klient je uzyska, proteza przedramienia może zostać dofinansowana. W WZSO pacjenci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru protezy. Doradcy posiadają odpowiednie kwalifikacje i wiedzę, dzięki którym mogą zaproponować odpowiedni model protezy dla każdego klienta. Wykwalifikowany personel bierze pod uwagę indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe pacjentów. 

Korzystając z refundacji NFZ lub innej instytucji, można zaoszczędzić na kosztach zakupu protezy i zyskać pewność, że otrzymuje się pomoc, której się potrzebuje. Dofinansowanie to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swoją jakość życia dzięki protezie przedramienia.

Utrata kończyny dolnej wcale nie musi oznaczać życia pełnego ograniczeń i zamknięcia w czterech ścianach.
Prawidłowo dobrana proteza nie tylko umożliwia poruszanie się bez kul, ale także realizowanie swoich pasji, pracę zawodową i uprawianie sportu. Zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami. Dowiedz się, jaka proteza będzie dla Ciebie najlepsza!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.