Protezy 
kończyn górnych

Dynamicznie postępujący rozwój technologiczny i zachodzące nieustannie zmiany w dziedzinie medycyny sprawiają, że pacjenci z różnymi problemami mają do dyspozycji coraz więcej różnego rodzaju rozwiązań, które mogą poprawić jakość ich życia. Nie inaczej jest w przypadku osób, które potrzebują wsparcia w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości po odjęciu ramienia, dłoni czy palców. Dostępne obecnie na rynku protezy kończyn górnych to wysokiej jakości narzędzia, dające pacjentom po amputacji szansę na powrót do samodzielnego funkcjonowania.

KA200991 kopia

Dlaczego warto zdecydować się na protezy ręki?

Utrata kończyny górnej lub jej fragmentu zawsze jest wydarzeniem bardzo trudnym. Wiele osób ma trudności z pogodzeniem się z nową sytuacją, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych. Proteza kończyny górnej to rozwiązanie, które może zapewnić normalny wygląd, do złudzenia przypominając naturalną część ciała, a także pomóc w odzyskaniu sprawności i sprawczości.

Proteza ręki daje szansę na powrócenie do aktywnego trybu życia i odzyskanie utraconych możliwości. Dzięki niej można wykonywać wiele czynności, które wcześniej były trudne lub niemożliwe. W przypadku tych najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli pacjent może nawet wykonywać czynności, przy których konieczna jest duża zręczność, i bez przeszkód uprawiać sport.

Rodzaje protez kończyn górnych

Protezy ręki są dostępne w wielu wariantach, które różnią się między sobą funkcjonalnością, przeznaczeniem oraz ceną. Najbardziej podstawowe modele to bierne protezy rąk, nazywane także kosmetycznymi. Swoim wyglądem imitują naturalną kończynę, jednak nie pracują i nie umożliwiają wykonywania żadnych czynności.

Rozwiązaniami bardziej zaawansowanymi są protezy mechaniczne i mioelektryczne. Za ich pomocą można wykonywać skoordynowane ruchy i chwytać przedmioty. Choć trzeba się do nich przyzwyczaić i nauczyć z nich korzystać, w dobry sposób zastępują naturalną kończynę.

KA200902
KA200947

Proteza ręki: jak dobrać odpowiedni model?

Protezy kończyn górnych nie są uniwersalne. Każdorazowo dobiera się je i tworzy w zgodzie z oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi osoby po amputacji. Równie istotne są względy medyczne i anatomiczne – stopień amputacji oraz kształt i wymiary kikuta mają niebagatelne znaczenie.

Warto mieć świadomość, że protezy rąk osoba po amputacji nie dobiera sama. Zalety, wady, a także koszty poszczególnych rozwiązań są dokładnie omawiane, tak aby pacjent mógł podjąć w pełni świadomą decyzję o zakupie.

Ile kosztuje proteza ręki?

Na takie pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to kwestia, która zależy od wielu różnych czynników. Proteza ręki poprawia jakość życia i komfort osób, które utraciły część lub całą kończynę. Dostępne na rynku modele oferują różne funkcje i możliwości. Cena protezy ręki zależy od jej rodzaju. Może to być znacząca inwestycja, ale warto ją rozważyć, ponieważ przynosi wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia i niezależności.

Dokładnej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje proteza ręki, można udzielić dopiero po konsultacji klienta ze specjalistami, kiedy zostaną ustalone szczegóły dotyczące rodzaju, konstrukcji i ewentualnego dofinansowania protezy.

KA200862
KA200950

Protezy kończyny górnej a NFZ

W przypadku niektórych rozwiązań dla osób po odjęciu kończyn możliwe jest uzyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Proteza ręki może być częściowo refundowana w określonych przypadkach. Kwota dofinansowania jest uzależniona od stopnia amputacji, rodzaju protezy i innych czynników, dlatego każdy przypadek analizuje się indywidualnie.

Protezy kończyn górnych to inwestycja w zdrowie i komfort, które zapewniają niezrównaną funkcjonalność i estetykę. Refundacja umożliwia skorzystanie z tej możliwości i oszczędzenie na budżecie. To szansa, której nie warto przegapić. Zachęcamy do zapytania o szczegóły refundacji wykwalifikowanych doradców WZSO.

Nowoczesne rozwiązania od WZSO

W WZSO nie tylko wykonujemy protezy, ale również towarzyszymy osobom z amputacjami podczas całego procesu, oferując im wsparcie i fachowe doradztwo. Każda proteza ręki jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb i preferencji klienta, aby możliwie najlepiej sprostać jego oczekiwaniom.

KA200916

Utrata kończyny dolnej wcale nie musi oznaczać życia pełnego ograniczeń i zamknięcia w czterech ścianach.
Prawidłowo dobrana proteza nie tylko umożliwia poruszanie się bez kul, ale także realizowanie swoich pasji, pracę zawodową i uprawianie sportu. Zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami. Dowiedz się, jaka proteza będzie dla Ciebie najlepsza!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.