Nasze Sklepy w Twojej okolicy!

Warszawa Ochota

ul. Bohaterów Września 9
Warszawa

tel: +48 /22/ 576-17-08
fax: +48 /22/ 576-17-62

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: handlowy@wzso.pl

Warszawa Bródno

ul. Poborzańska 6
Warszawa

tel:  +48 574-000-452

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: brodno@wzso.pl

Warszawa Targówek

ul. Ludwika Kondratowicza 8,
Warszawa

tel: +48 574-000-517

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: brodno.szpital@wzso.pl

Marki

ul.Piłsudskiego 94
Marki

tel: 502-342-790

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: marki@wzso.pl

Ostrów Mazowiecka

ul. Dubois 68 
 Ostrów Mazowiecka

tel: +48 575-009-670
tel: +48 /29/ 746-37-11 w. 471

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: ostrow@wzso.pl

Ciechanów

ul. Powstańców Wielkopolskich 2
 Ciechanów

tel: +48 576-000-862

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: ciechanow@wzso.pl

Wyszków

ul. KEN 1
Wyszków

tel:  +48 512-809-248

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: wyszkow@wzso.pl

Siedlce

ul. Poniatowskiego 26
Siedlce

tel: +48 /25/ 640-33-07
tel: +48 795-000-389

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: siedlce@wzso.pl

Małkinia Górna

ul. Nurska 133
Małkinia Górna

tel:  +48 576-000-958

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: malkinia@wzso.pl

Sklepy medyczne w Warszawie z produktami rehabilitacyjnymi i ortopedycznymi

Szeroka gama produktów

Nasze sklepy ortopedyczne oferują wszelki sprzęt ułatwiający codzienną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi i wymagającymi rehabilitacji. Są to m. in. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i wszelki inny sprzęt pomocny w codziennym funkcjonowaniu, specjalistyczne materace przeciwodleżynowe, a także produkty tzw. ortopedii miękkiej, czyli ortezy, gorsety, pasy stabilizujące. Pacjenci i ich rodziny mogą się u nas zaopatrywać również w artykuły higieniczne, jak pieluchomajtki.

Dużym zainteresowaniem cieszy się sprzęt do rehabilitacji domowej, czyli różnego rodzaju piłki, taśmy, rolki, które pomagają wrócić do sprawności fizycznej np. po operacji lub wypadku. W sklepie mogą też zaopatrzyć się osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa spowodowane m. in. siedzącym trybem życia. Dla nich przeznaczone są chociażby profesjonalne poduszki do spania, które odciążają zmęczony kręgosłup.

Gdy potrzebne jest wsparcie na dłużej

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub ortopedycznego to w przypadku wielu osób konsekwencja ciężkiej choroby, trwałego urazu czy konieczności prowadzenia rehabilitacji domowej. W grę często wchodzą duże pieniądze, dlatego bardzo ważne jest, aby dokonać dobrego wyboru i kupić sprzęt, który posłuży przez długi czas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepów WZSO.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wszystkie sprzęty dostępne w naszych sklepach posiadają atest Instytutu Leków, co gwarantuje ich niezawodność i skuteczność w procesie leczenia i rehabilitacji. Wybierając urządzenia ortopedyczne i rehabilitacyjne trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę.

Niestety, wiele osób – najczęściej zupełnie nieświadomie – kupuje produkty niewiadomego pochodzenia, których stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Oszczędzanie na zdrowiu zawsze źle się kończy.

Jak uzyskać dofinansowanie z NFZ na zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego?

Sklepy Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego prowadzą sprzedaż zarówno komercyjną, jak i realizują wnioski pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Tych drugich jest zdecydowanie więcej, bo aż 80%.

Aby skorzystać z państwowego dofinansowania do zakupu sprzętu ortopedycznego lub rehabilitacyjnego, pacjent musi uzyskać odpowiednie dokumenty poświadczone przez NFZ. W tym celu lekarz specjalista – ortopeda, chirurg lub rehabilitant – wypełnia wniosek oznaczony odpowiednim kodem na dany sprzęt, np. ortezę, wózek inwalidzki, gorset itd. Takie wnioski wystawiają również lekarze WZSO.

Warto zaufać specjalistom

Wybierając sprzęt ortopedyczny czy rehabilitacyjny dobrze jest móc liczyć na pomoc ekspertów.  Pracownicy naszych sklepów zawsze służą fachową radą. Są to najczęściej fizjoterapeuci i technicy ortopedzi z odpowiednimi uprawnieniami oraz dużym doświadczeniem. Pomagają pacjentom założyć sprzęt, dopasowują dostępne produkty do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Rady naszych pracowników są szczególnie cenne dla rodzin pacjentów wymagających stałej opieki w domu. Specjaliści Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego na miejscu dobierają niezbędny sprzęt i szkolą z jego obsługi.

Wybór odpowiedniego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego gwarantuje, że Państwa leczenie będzie przebiegać optymalnie, bez ryzyka pogłębienia urazu. Zapraszamy do specjalistycznych sklepów WZSO.

Nigdy nie należy kupować tzw. poduszek anatomicznych w hipermarketach i popularnych sklepach sieciowych. Jeśli cierpią Państwo na poranne bóle karku, trzeba to skonsultować z ortopedą, który pomoże dobrać właściwą i bezpieczną poduszkę.

Dobrze wiedzieć

Dokument koniecznie musi być potwierdzony i zarejestrowany we właściwym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z wnioskiem Pacjent przychodzi do jednego z naszych sklepów już po konkretny sprzęt, a rolą pracownika jest dobrać optymalne rozwiązanie do wysokości przyznanego dofinansowania.

Niestety, dofinansowanie z NFZ  nie zawsze w całości pokrywa koszt zakupu sprzętu, dlatego Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego oferują pomoc w uzyskaniu dodatkowych funduszy z zewnętrznych źródeł: fundacji, stowarzyszeń, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Nasi pracownicy podpowiadają, do których instytucji najlepiej się zwrócić, pomagają również w wypełnieniu wniosków.

REALIZUJEMY WNIOSKI NFZ

Współpracujemy z: