Sklep Rehabilitacyjny

Home / Sklep Rehabilitacyjny

Czekamy na Twój telefon

Napisz do Nas

Nasz adres

al. Bohaterów Września 9

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 11

Wózek dzięki możliwości zdemontowania górnej części oparcia wraz z zagłówkiem może służyć równie dobrze jako typowy wózek inwalidzki. Cechy produktu: wózek typu recliner z możliwością odchylania oparcia od pozycji siedzącej do leżącej, rama aluminiowa o konstrukcji krzyżowej (podwójny krzyżak), siedzisko w kolorze czarnym wykonane z nylonu, wyposażone w miękką, grubą poduszkę,zabezpieczający pas biodrowy,demontowalne podnóżki z wyściełanym podparciem łydek, uchylne z regulacją kąta nachylenia,demontowalne podłokietniki,demontowalna górna część wózka wraz z zagłówkiem,tylne kółka antywywrotne,koła przednie pełne, rozmiar 200×45,tylne koła pompowane wyposażone w system szybkiego demontażu, rozmiar 24’’,ciągi aluminiowe,stolik,pompka,kolor ramy: srebrny. Zastosowanie: Komfortowy wózek ogólnego zastosowania dla osób niepełnosprawnych, domowy, spacerowy o wszechstronnej funkcjonalności.

Cena 3000 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 14

Cechy produktu

 • szerokość siedziska: 16’’ i 18’’,
 • amortyzowana rama (dwa amortyzatory kół tylnych)
 • szara, oddychająca, demontowalna tapicerka i poduszka siedziska,
 • regulowany kąt nachylenia oparcia,
 • regulowane, demontowalne podłokietniki,
 • możliwość odchylenia joysticka,
 • uchylne, demontowalne podnóżki,
 • regulacja długości podnóżków,
 • pełne oświetlenie drogowe – ledowe,
 • hamulce elektromagnetyczne,
 • kontroler: VS/PG50A,
 • regulowane tylne kółka przeciwwywrotne,
 • koła przednie: 9”, koła tylne: 14”,
 • prześwit: 8 cm,
 • waga bez akumulatorów: 50 kg.

Silnik 2X300 W
Akumulatory 2×38 Ah
Maksymalna prędkość 10 km/h
Zasięg* 25 km
Promień skrętu 96 cm
Długość 103 cm
Szerokość 63 cm
Waga 71 kg
Maksymalne obciążenie 120 kg

* Prędkość, maksymalny dystans są uzależnione od wagi pacjenta, ciśnienia w oponach, stanu naładowania baterii i ich pojemności, jak również od terenu w jakim użytkowany jest wózek. Podawany zasięg dotyczy warunków laboratoryjnych!

Cena 7000 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 12

Cechy produktu : ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej, pozwala na regulację zgięcia w stawie łokciowym w zakresie 90°-120°, posiada dodatkowy element zabezpieczająco-odciążający dłoń,umożliwia zminimalizowanie okresu stosowania opatrunków gipsowych, duże możliwości regulacji,konstrukcja maksymalnie zbliżona do klasycznego opatrunku Desaulta, wykonana z materiałów o wyjątkowej trwałości, zapewniających jednocześnie maksymalny komfort użytkowania, kolor czarny, wersja uniwersalna. Zastosowanie : leczenie, doleczanie kontuzji i urazów obszaru barku, obręczy barkowej, stawu ramiennego i łokciowego wymagające unie­ruchomienia kończyny w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej, stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe wymagające unieru­chomienia i odciążenia kończyny górnej, zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego lub mostkowo-obojczykowego.

Cena 150 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 3

Otwarta orteza stawu kolanowego typu otwartego, wykonana z perforowanej pianki neoprenowej, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Posiada dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonane z taśm VELCRO. Układ szyn w ortezie ułożony jest w kształcie litery X, co powoduje właściwe przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu.

Cena 350 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 8

Napełniane naprzemiennie komory materaca zapewniają stałą zmianę punktów podparcia ciała pacjenta przy zachowaniu wysokości ciała niezależnie od cyklu pracy pompy. Cechy produktu: Pneumatyczny zmiennociśnieniowy materac przeciwodleżynowy konstrukcji bąbelkowej wykonany z PCV, z wyłogami do stabilnego zamocowania na elastycznym podkładzie łóżka, płynna, ręczna regulacja ciśnienia w materacu, dobierana indywidualnie do wagi pacjenta,nowoczesna, cicha pompa elektryczna,dzięki budowie opartej na niezależnych komorach powietrznych uzyskuje się równomierne rozłożenie ciężaru ciała pacjenta, prawidłową wentylację oraz dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym powietrza – komfort temperaturowy,cykl pracy 12 minut,wyłogi do mocowania na zwykłych materacach łóżkowych,w komplecie zestaw naprawczy,kolor beżowy.Zastosowanie: profilaktyka oraz wspomaganie leczenia odleżyn.

Cena 400 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 10

Lekki, aluminiowy wózek inwalidzki podpierający głowę i plecy z regulowanym kątem pochylenia siedziska w pełnym zakresie oraz regulowanym podparciem głowy. Wózek posiada również podparcie nóg użytkownika, system łatwego pochylania siedziska, odchylane podłokietniki, odczepiane podnóżki, hamulec dla opiekuna, „wąsy” zapobiegające możliwości wywrócenia wózka do tyłu, regulowany podgłówek oraz ramę wykonaną w całości z aluminium. Maksymalna masa użytkownika: 115kg. Masa wózka: 20kg. Dostępne szerokości siedziska: 41, 43, 46 cm.

Cena 3000 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 5

Otwarta orteza nadgarstka została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki czemu lepiej stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek.

Orteza została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta. Zastosowanie: po przebytych urazach stawu promieniowo nadgarstkowego, w zapaleniach kaletek ścięgnistych, w zmianach przeciążeniowych, zwyrodnieniowych i zapalnych, profilaktycznie w sporcie.

Cena 250 zł

WÓZEK INWALIDZKI ALUMINIOWY KARMA S-ERGO 305. Lekki, aluminiowy wózek inwalidzki o unikalnym anatomicznym kształcie zapewniającym użytkownikowi wyjątkowy komfort. Tkanina, z której wykonane jest siedzisko “oddycha”, a dodatkowo zapobiega gromadzeniu się na jej powierzchni mikroorganizmów. Wózek wyposażony jest w szybkozłącza, odchylane podłokietniki o regulowanej wysokości, odczepiane podnóżki, regulowana wysokość mocowania kół tylnych, składane oparcie tylne, poduszkę, lane koła przednie o dużej grubości, podwójny krzyżak. Maksymalna masa użytkownika: 115 kg. Masa wózka (z zamontowaną poduszką,podnóżkami oraz “wąsami”): 16 kg. Dostępne szerokości siedziska: • 41, • 43, • 46.

Cena 1700 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 4

Orteza unieruchamiająca staw udowo-biodrowy, wykonana z ActiveDistance, wyposażona w kosz biodrowy, opaskę udową, jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu biodrowego, zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Orteza zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Cena 1450 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 7

Orteza stopy i stawu skokowego posiada konstrukcję dwuwarstwową z zamkniętym wewnątrz anatomicznym wzmocnieniem bocznym wykonanym z tworzywa sztucznego. W celu ułatwienia odprowadzania potu od stawu skokowego od wewnętrznej strony, zastosowano w wyrobie dzianine przestrzenną 3D o nazwie ActiveSpace. Zastosowanie: po przebytych urazach stawu skokowego (skręceniach, złamaniach kostek bocznych, uszkodzeniu więzozrostu piszczelowo strzałkowego) nie wymagających sztywnego unieruchomienia, w doleczaniu po przebytych złamaniach, po leczeniu operacyjnym stawu skokowego z przyczyn urazowych i chorobowych, w niestabilności stawu skokowego, w zmianach zwyrodnieniowych stawu skokowego, profilaktycznie podczas aktywności fizycznej.

Cena 200 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 9

Działanie trójpłaszczyznowa stabilizacja kręgosłupa między Th6 – L5. Gorset składa się z metalowej ramy z przodu wspierającej się na mostku oraz kolcach biodrowych. Z tyłu wyposażony jest w trójkątną ramkę stabilizującą odcinek piersiowo lędźwiowy. Zastosowanie: złamania trzonów oraz wyrostków stawowych, pourazowa niestabilność o podłożu więzadłowo-mięśniowym, unieruchomienie po operacjach krążka międzykręgowego, złamania patologiczne kręgów, doleczanie pooperacyjne, deformacje kręgosłupa.

Cena 300 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 13

Standardowy wózek inwalidzki stalowy na ramie krzyżakowej. Posiada odchylane podłokietniki oraz regulowane na długość, odchylane i wyjmowane podnóżki. Tapicerka wykonana jest z materiału niepalnego w kolorze czarnym. Rama jest malowana proszkowo w kolorze niebieskim.Wózek posiada czarne karbowane ciągi, które ułatwiają samodzielne poruszanie się. New Classic można zamontować na schodołaz typu gąsienicowego.

Cena 600 zł

Pełne otwarcie ułatwiające zakładanie i zdejmowanie, rozwiązanie odpowiednie przy obrzęku. Orteza szczególnie zalecana w stanach pourazowych. Solidna stabilizacja nadgarstka dzięki wygodnej i przepuszczajcej romienie RTG stalce. Antybakteryjna dzianina typu 3D lekka i oddychająca, skutecznie pochłaniająca wilgoć. Otwarta orteza ręki i przedramienia nadaje się do długotrwałego użytkowania.

Cena 160 zł

Unieruchomienie dzięki 2 regulowanym wzmocnieniom bocznym, stopniowana co 10° regulacja zgięcia i wyprostu stawu bez użycia narzędzi Łatwość zakładania dzięki zastosowaniu zapięcia na zatrzaski, uniwersalny rozmiar.

Cena 700 zł

Sklep Rehabilitacyjny | WZSO image 2

Orteza stawu kolanowego z regulacją typu zamkniętego, wykonana z perforowanej pianki neoprenowej, dwustronnie pokrytej tkaniną okładkową. Posiada dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonane z taśm VELCRO. Wyrób wyposażono w jednoosiowe szyny boczne, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zbrojonego włóknami węglowymi. Układ szyn w ortezie oraz ich specyficzna elastyczność, powoduje właściwe przyleganie wyrobu do zabezpieczonej kończyny i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji zabezpieczonego stawu. Szyny zostały wyposażone w specjalne zegary umożliwiające regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Tak precyzyjna regulacja wyrobu zdecydowanie ułatwia proces rehabilitacji uszkodzonego stawu kolanowego. Zastosowanie w przypadku: zwichnięć stawu kolanowego, skręceń stawu kolanowego, niestabilności bocznej kolana, uszkodzeń więzadeł kolana LCL, MCL i ACL, po rekonstrukcji więzadeł kolana, po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia), podwichnięcia rzepki – nawykowe, pourazowe.

Cena: 350 zł

Sklep rehabilitacyjny i ortopedyczny

 

Szeroka gama produktów

Nasze sklepy ortopedyczne oferują wszelki sprzęt ułatwiający codzienną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi i wymagającymi rehabilitacji. Są to m. in. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule i wszelki inny sprzęt pomocny w codziennym funkcjonowaniu, specjalistyczne materace przeciwodleżynowe, a także produkty tzw. ortopedii miękkiej, czyli ortezy, gorsety, pasy stabilizujące. Pacjenci i ich rodziny mogą się u nas zaopatrywać również w artykuły higieniczne, jak pieluchomajtki.

Dużym zainteresowaniem cieszy się sprzęt do rehabilitacji domowej, czyli różnego rodzaju piłki, taśmy, rolki, które pomagają wrócić do sprawności fizycznej np. po operacji lub wypadku. W sklepie mogą też zaopatrzyć się osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa spowodowane m. in. siedzącym trybem życia. Dla nich przeznaczone są chociażby profesjonalne poduszki do spania, które odciążają zmęczony kręgosłup.

 

Gdy potrzebne jest wsparcie na dłużej

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub ortopedycznego to w przypadku wielu osób konsekwencja ciężkiej choroby, trwałego urazu czy konieczności prowadzenia rehabilitacji domowej. W grę często wchodzą duże pieniądze, dlatego bardzo ważne jest, aby dokonać dobrego wyboru i kupić sprzęt, który posłuży przez długi czas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepów WZSO.

 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wszystkie sprzęty dostępne w naszych sklepach posiadają atest Instytutu Leków, co gwarantuje ich niezawodność i skuteczność w procesie leczenia i rehabilitacji. Wybierając urządzenia ortopedyczne i rehabilitacyjne trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę.

Niestety, wiele osób – najczęściej zupełnie nieświadomie – kupuje produkty niewiadomego pochodzenia, których stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Oszczędzanie na zdrowiu zawsze źle się kończy.

 

Jak uzyskać dofinansowanie z NFZ na zakup sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego?

Sklepy Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego prowadzą sprzedaż zarówno komercyjną, jak i realizują wnioski pacjentów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Tych drugich jest zdecydowanie więcej, bo aż 80%.

Aby skorzystać z państwowego dofinansowania do zakupu sprzętu ortopedycznego lub rehabilitacyjnego, pacjent musi uzyskać odpowiednie dokumenty poświadczone przez NFZ. W tym celu lekarz specjalista – ortopeda, chirurg lub rehabilitant – wypełnia wniosek oznaczony odpowiednim kodem na dany sprzęt, np. ortezę, wózek inwalidzki, gorset itd. Takie wnioski wystawiają również lekarze WZSO.

Warto zaufać specjalistom

Wybierając sprzęt ortopedyczny czy rehabilitacyjny dobrze jest móc liczyć na pomoc ekspertów.  Pracownicy naszych sklepów zawsze służą fachową radą. Są to najczęściej fizjoterapeuci i technicy ortopedzi z odpowiednimi uprawnieniami oraz dużym doświadczeniem. Pomagają pacjentom założyć sprzęt, dopasowują dostępne produkty do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Rady naszych pracowników są szczególnie cenne dla rodzin pacjentów wymagających stałej opieki w domu. Specjaliści Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego na miejscu dobierają niezbędny sprzęt i szkolą z jego obsługi.

Wybór odpowiedniego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego gwarantuje, że Państwa leczenie będzie przebiegać optymalnie, bez ryzyka pogłębienia urazu. Zapraszamy do specjalistycznych sklepów WZSO.

 

 

Dobrze wiedzieć

Dokument koniecznie musi być potwierdzony i zarejestrowany we właściwym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z wnioskiem Pacjent przychodzi do jednego z naszych sklepów już po konkretny sprzęt, a rolą pracownika jest dobrać optymalne rozwiązanie do wysokości przyznanego dofinansowania.

Niestety, dofinansowanie z NFZ  nie zawsze w całości pokrywa koszt zakupu sprzętu, dlatego Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego oferują pomoc w uzyskaniu dodatkowych funduszy z zewnętrznych źródeł: fundacji, stowarzyszeń, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Nasi pracownicy podpowiadają, do których instytucji najlepiej się zwrócić, pomagają również w wypełnieniu wniosków.

Nigdy nie należy kupować tzw. poduszek anatomicznych w hipermarketach i popularnych sklepach sieciowych. Jeśli cierpią Państwo na poranne bóle karku, trzeba to skonsultować z ortopedą, który pomoże dobrać właściwą i bezpieczną poduszkę.

Ważne

 

Realizujemy wnioski NFZ

Współpracujemy z:

SKLEPY ORTOPEDYCZNE

Warszawa

al. Bohaterów Września 9
00-973 Warszawa

tel: +48 /22/ 576-17-08
fax: +48 /22/ 576-17-62

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: handlowy@wzso.pl

Ostrów Mazowiecka

ul. Dubois 68 (budynek administracji szpitala)
07-300 Ostrów Mazowiecka

tel: +48 575-009-670
tel: +48 /29/ 746-37-11 w. 471

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: ostrow@wzso.pl

Marki

ul.Piłsudskiego 94 (wejście od ul.Briggsów),
Marki

tel: +48 /22/ 465-22-29
tel: 502-342-790

Sklep w Markach udziela pomocy i informacji w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego w języku polskim i ukraińskim.

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: marki@wzso.pl

Wyszków

ul. KEN 1
07- 200 Wyszków

tel:  +48 512-809-248

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: wyszkow@wzso.pl

Siedlce

ul. Poniatowskiego 26 (budynek rehabilitacji)
Siedlce

tel: +48 /25/ 640-33-07
tel: +48 795-000-389

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: siedlce@wzso.pl

Warszawa

ul. Poborzańska 6
Warszawa

tel:  +48 574-000-452

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: brodno@wzso.pl

Warszawa

ul. Ludwika Kondratowicza 8,
03-242 Warszawa

tel: +48 574-000-517

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: brodno.szpital@wzso.pl

Małkinia Górna

ul. Nurska 133
07-320 Małkinia Górna

tel:  +48 576-000-958

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: malkinia@wzso.pl

Sklep Internetowy

Ciechanów

ul. Powstańców Wielkopolskich 2
06-400 Ciechanów

tel: +48 576-000-862

Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
e-mail: ciechanow@wzso.pl