Piłki, rolki i taśmy to podstawowy sprzęt do rehabilitacji domowej, który umożliwia wykonywanie ćwiczeń na własną rękę lub pod okiem rehabilitanta. Dzięki różnym wielkościom, strukturom czy poziomom twardości akcesoria tego typu będą odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Zapewne podniosą one atrakcyjność i efektywność treningu, sprzyjając szybszemu powrotowi do normalnej sprawności.

Sprzęt do domowej rehabilitacji

Gumowe piłki różnej wielkości to podstawowy sprzęt wykorzystywany w rehabilitacji. Duże modele są stosowane przede wszystkim w terapii schorzeń kręgosłupa oraz przy leczeniu wad postawy. Niwelują bowiem napięcie w dolnym odcinku pleców i wzmacniają mięśnie kręgosłupa. Zwiększają także ruchomość stawów, poprawiając ogólną koordynację ruchową. Mniejsze piłki wyposażone w kolce są przydatne w rehabilitacji dłoni i stóp, usprawniając krążenie krwi oraz sprzyjając regeneracji tkanek miękkich. Regularna gimnastyka palców przywraca także zaburzone zdolności motoryczne, pozytywnie wpływając na mięśnie i nerwy w kończynach.

W sklepie rehabilitacyjnym możemy także zaopatrzyć się w specjalne rolki przydatne do ćwiczeń korekcyjnych i masażu, który skutecznie rozluźni wybrane partie. Dzięki wykorzystaniu masy własnego ciała akcesoria tego rodzaju umożliwiają samoczynne rozkurczenie tkanek oraz złagodzenie bólu pleców i poszczególnych mięśni.

Podczas domowych ćwiczeń doskonale sprawdzą się także lateksowe taśmy o różnej sile oporu. Z powodzeniem można wykorzystywać je do treningu siłowego oraz do rehabilitacji górnych i dolnych partii mięśni. Sprzyjają zwiększeniu zakresu ruchu, poprawiają koordynację i wpływają na przyrost masy mięśniowej. Zamknięte taśmy oporowe są dostępne w różnych długościach, dlatego można dopasować je do intensywności oraz rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Akcesoria do domowej rehabilitacji, takie jak piłki, taśmy i rolki znacząco przyspieszają osiągane rezultaty. Regularnie i właściwie wykonywane ćwiczenia z ich udziałem widocznie wzmacniają mięśnie i stawy, korygują wady postawy oraz poprawiają ogólną kondycję całego organizmu. Produkty tego typu wpływają na atrakcyjność i różnorodność ćwiczeń, dlatego sprzyjają wykonywaniu bardzo wszechstronnego treningu we własnym domu.