Proteza ramienia 

Protezy ramienia stanowią nieocenione wsparcie dla osób, które straciły swoje naturalne kończyny w wyniku wypadków, chorób czy wrodzonych deformacji. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii medycznych dzisiejsze wyroby ortopedyczne oferują nie tylko funkcjonalność, ale i estetykę, przywracając użytkownikowi sprawność i pewność siebie.

Proteza ramienia: dlaczego warto się na nią zdecydować?

Utrata ręki to bardzo trudne doświadczenie, które wiąże się z wieloma nowymi wyzwaniami, związanymi z ograniczeniem sprawności. Proteza ramienia pomaga tę sprawność w dużym stopniu przywrócić. Nowoczesne konstrukcje pozwalają na wykonywanie wielu czynności, nawet tych wymagających wyczucia i precyzji. Zapewniają również efekt kosmetyczny, maskując fakty amputacji, co jest szczególnie istotne dla osób, które mają trudności z odnalezieniem się w nowej sytuacji.

Nauka korzystania z protezy to proces, który wymaga pewnego wysiłku. Jednocześnie jest inwestycją w poprawę swojej sprawności i odzyskanie samodzielności.

Protezy ramienia i technologie stosowane w WZSO

Współczesne protezy korzystają z innowacyjnych technologii, które pozwalają użytkownikom na wykonywanie płynnych i dokładnych ruchów. Do najbardziej zaawansowanych należą protezy mioelektryczne, które wykorzystują sygnały elektryczne generowane przez mięśnie, aby wprawić elementy protezy w ruch. Z drugiej strony są modele kosmetyczne, których głównym zadaniem jest imitowanie prawdziwej kończyny. Nie są funkcjonalne, jednak wiele osób decyduje się na nie z uwagi na estetykę.

W WZSO każda proteza ramienia jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych danej osoby. Łączymy innowacyjne technologie i ergonomiczny design, aby oferować klientom komfort i jakość.

Czy proteza ramienia jest objęta refundacją NFZ?

W WZSO znajduje się szeroki wybór protez kończyn, które poprawiają jakość życia. Na zakup protezy ramienia można skorzystać z refundacji NFZ. WZSO posiada umowę z NFZ i pomoże załatwić wszystkie formalności, dodatkowo oferuje również atrakcyjne warunki ratalne, jeśli ktoś chce dokonać zakupu na własny rachunek. Nie warto czekać, warto odwiedzić WZSO i wybrać protezę, która poprawi komfort życia.

O dofinansowanie protezy można starać się co trzy lata, chyba że posiada się orzeczenie o zaawansowanym stopniu niepełnosprawności – w takim przypadku można się o nie ubiegać przed upływem tego czasu. Zlecenie na wyroby ortopedyczne może być wystawione przez określonych lekarzy specjalistów.

Utrata kończyny dolnej wcale nie musi oznaczać życia pełnego ograniczeń i zamknięcia w czterech ścianach.
Prawidłowo dobrana proteza nie tylko umożliwia poruszanie się bez kul, ale także realizowanie swoich pasji, pracę zawodową i uprawianie sportu. Zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami. Dowiedz się, jaka proteza będzie dla Ciebie najlepsza!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.