Specjalistyczne
protezy sportowe

Protezy do zadań specjalnych!

Są pacjenci, którym nie wystarczy sam fakt przywrócenia mobilności. Dla nich jesteśmy w stanie przygotować bardzo zaawansowaną protezę przeznaczoną do uprawiania sportów wysiłkowych, w tym pływania, jazdy na rowerze, wspinaczki czy biegania. Takie protezy są tworzone na specjalne zamówienie i charakteryzują się znakomitą jakością. Przywracają pacjentom pełną sprawność i umożliwiają im np. startowanie w zawodach sportowych czy realizację ambitnych pasji.

Szczególnie ciekawą kategorią są protezy odporne na działanie wody, dzięki którym istnieje możliwość uprawiania np. windsurfingu czy kitesurfingu.

Zaawansowane technologicznie protezy dla sportowców

W obecnych czasach rozwój technologii i medycyny umożliwia tworzenie protez, które sprawiają, że świat sportu nie zamyka się na osoby po amputacjach. Przeciwnie – proteza sportowa to narzędzie, które przywraca mobilność i pozwala na pełne uczestnictwo w różnych dyscyplinach. Dzięki nim osoby, którym odjęto kończyny, mogą kontynuować realizowanie swoich pasji, osiągając imponujące wyniki i pokazując, że granice możliwości są bardziej elastyczne, niż mogłoby się wydawać. Aby poznać szczegóły – czym charakteryzuje się każda proteza, cena wybranego rozwiązania czy też inne kwestie – wystarczy się z nami skontaktować.

Proteza sportowa: wybór odpowiedniego rozwiązania

W dzisiejszych czasach protezy dla sportowców obejmują różnorodne modele dostosowane do różnych dyscyplin i indywidualnych potrzeb. Wybór właściwego rozwiązania może być kluczowy dla osiągnięcia sukcesów w danej dziedzinie i uzyskiwania wyników zgodnych z oczekiwaniami. Czy to bieganie, pływanie, czy inne dyscypliny, istnieją protezy sportowe zaprojektowane specjalnie z myślą o nich i poprawie wydajności w określonych zakresach. Z tego względu, zanim sportowiec zdecyduje się na zakup, powinien dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania, a następnie omówić je ze specjalistami – porady na ten temat można uzyskać w WZSO.

Czy protezy dla sportowców są objęte refundacją NFZ?

Koszty różnego rodzaju protez mogą być bardzo zróżnicowane. Jeżeli chodzi o protezy sportowe, cena zależy między innymi od stopnia zaawansowania technologicznego, poziomu amputacji oraz dostosowania do konkretnych potrzeb użytkownika. W Polsce istnieje możliwość uzyskania refundacji ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia na zakup protez. Dlatego ważne jest, aby osoby zainteresowane uzyskaniem tego rodzaju refundacji skonsultowały się z wykwalifikowanym personelem i upewniły się, że spełnią wszystkie niezbędne formalności.  W innym przypadku proteza sportowa będzie pełnopłatna. W WZSO każdy może liczyć na pomoc konsultantów, którzy nie tylko doradzą, jaką protezę wybrać, ale i wyjaśnią jak uzyskać refundację.

Protezy sportowe na każdy poziom amputacji od WZSO

W WZSO zapewniamy opiekę i profesjonalną pomoc. Oferowane przez nas protezy dla sportowców to produkty dostosowywane indywidualnie do poziomu amputacji, potrzeb i preferencji pacjenta. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami możemy zapewniać fachowe doradztwo, pełne wsparcie i najwyższą jakość. Wiemy, jak ważne są protezy sportowe dla osób, które pragną nadal aktywnie realizować swoje pasje, pomimo odjęcia kończyny.

Utrata kończyny dolnej wcale nie musi oznaczać życia pełnego ograniczeń i zamknięcia w czterech ścianach.
Prawidłowo dobrana proteza nie tylko umożliwia poruszanie się bez kul, ale także realizowanie swoich pasji, pracę zawodową i uprawianie sportu. Zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszymi specjalistami. Dowiedz się, jaka proteza będzie dla Ciebie najlepsza!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.