Protezy dziecięce

Amputacja kończyny zdarza się nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale i dzieci. To trudna sytuacja, w której zarówno młody człowiek, jak i jego rodzice, muszą się odnaleźć. Jednym z wyzwań, jakie przed nimi stoją, jest dobór odpowiedniej protezy kończyn dla dzieci.

Protezy kończyn dla dzieci: rodzaje

W zależności od stopnia amputacji, a także potrzeb specyficznych dla danego pacjenta, można wyszczególnić różne rodzaje protez. Produkty są tworzone z myślą o wspieraniu wykonywania codziennych czynności, a także podejmowania aktywności fizycznej i czerpania przyjemności z dziecięcych zabaw.

Protezy dłoni dla dzieci

Podobnie jak w przypadku pacjentów dorosłych protezy dłoni dla dzieci dzielą się na kosmetyczne, mechaniczne oraz mioelektryczne. Każda z nich pełni inną funkcję i daje nieco inne możliwości. Wybór pomiędzy nimi zależy od potrzeb danego malucha, jego stylu życia, a także możliwości finansowych rodziców.

Protezy ręki dla dzieci

Innowacyjne funkcjonalne protezy ręki dla dzieci umożliwiają rozwój fizyczny i motoryczny młodego człowieka pomimo utraty naturalnej kończyny. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie sprawności obu stron ciała i wykonywanie manualnych działań.

Protezy nóg dla dzieci

Protezy kończyn dolnych mają kluczowe znaczenie dla mobilności i samodzielności młodych pacjentów. Współczesne protezy dziecięce są zaawansowane technologicznie, dzięki czemu adaptują się do różnych sytuacji i zróżnicowanego terenu, pozwalając na aktywny tryb życia i dziecięce zabawy.

Czy protezy kończyn dziecięcych są objęte refundacją NFZ?

W wielu przypadkach Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje dofinansowania do protez. Dodatkowo warto sprawdzić programy dofinansowań Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR).

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.