Inne sprzęty medyczne

Home / Inne sprzęty medyczne

Czekamy na Twój telefon

+48 22 576 17 08 lub 534 000 957

Napisz do Nas

Nasz adres

al. Bohaterów Września 9

Inne sprzęty medyczne

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU ORTOPEDYCZNEGO

200 zł / miesiąc + kaucja zwrotna 350 zł

Podnośnik transportowy służy do łatwego transportu i podnoszenia pacjentów o wadze maksymalnej obciążenia 150 kg. Sterowany jest automatycznie za pomocą pilota. Podnośnik pomaga przetransportować pacjenta np. z łóżka rehabilitacyjnego lub wózka inwalidzkiego. Rama jest ruchoma na kółkach z możliwością blokady, co umożliwia regulację rozstawu dla osiągnięcia maksymalnej stabilności. Podnośnik wyposażony jest w siłownik wysokiej jakości zapewniając tym samym płynne i bezproblemowe działanie. Elementy podnośnika są łatwe w demontażu i w montażu dla szybkiego i płynnego użycia. W wyposażeniu jest siedzisko uniwersalne, poliestrowe. Całkowita wysokość podnośnika to ok.210 cm. całkowita szerokość rozłożonej ramy to ok.95 cm, a całkowita waga podnośnika to ok.45kg.

50 zł / miesiąc + kaucja zwrotna 50 zł

Stolik przyłóżkowy to sprzęt pomocniczy na czterech kółeczkach z hamulcami. Jest to sprzęt wybierany do wypożyczenia razem z łóżkiem rehabilitacyjnym. Ułatwia on obsługę czynności pielęgnacyjnych pacjenta jak i też pomaga pacjentowi leżącemu w funkcjonowaniu w tej pozycji. Posiada duży zakres regulacji wysokości i regulacji stopnia nachylenia blatu w każdą stronę. Blat jest też regulowany przez wysunięcie w stosunku do podstawy. Maksymalne obciążenie stolika to ok.10kg. Powierzchnia stolika jest laminowana o wymiarach 40×60 cm,  zabezpieczona podwyższonymi krawędziami. Zapobiega to zsuwaniu się przedmiotów ze stolika. Stolik wymaga 10 cm przestrzeni pod łóżkiem dla funkcjonalnego podsunięcia blatu bliżej pacjenta. Waga całkowita ok. 7kg.

 

50 zł / miesiąc + kaucja zwrotna 50 zł

Kula łokciowa inwalidzka służy do zwiększenia pola podparcia u osób o obniżonej sprawności ruchowej. Posiada uchwyt anatomiczny, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort podczas codziennego poruszania się. Kąt łokciowy odpowiednio dobrany rozkłada siły nacisku na uchwyt. Obejma łokciowa otwarta zapewnia uniwersalne dopasowanie do ręki pacjenta. Lekka konstrukcja aluminiowa zakończona nasadką gumową antypoślizgową, sprawia że kule są bezpieczne i nie zaburzają płynnego chodu i utrzymania równowagi w czasie użytkowania. Kule łokciowe są regulowane do wysokości pacjenta. Waga kuli to ok. 0,5kg.

200 zł / miesiąc + kaucja zwrotna 500 zł

Koncentratory tlenu uznawane są za bezpieczniejszą alternatywę dla butli tlenowych. Nie stwarzają ryzyka wybuchu, a w razie pożaru nie rozniecają ognia (nie zwiększają objętości tlenu w pomieszczeniu). Nie wymagają wymiany (tlen w butli z czasem się kończy, w koncentratorach produkowany jest stale). Aparaty tlenowe nie wymagają wiedzy specjalistycznej, są bardzo proste w obsłudze, można ich używać do tzw. tlenoterapii domowej.

100 zł / miesiąc + kaucja zwrotna 100 zł

Ambona to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny na czterech kółkach, który wspomaga pionizację i poruszanie się pacjentów. Podpórka ma stalową ramę, miękki tapicerowany podłokietnik w kształcie litery „C” z możliwością płynnej regulacji wysokości. Ambonka posiada rączki z możliwością regulacji kąta. Dla wygody pacjenta uchwyty te są też regulowane na długość. Cztery kółeczka, w tym dwa tylne z hamulcami do blokowania  sprawiają ,że ambona jest łatwa w prowadzeniu i bezpieczna dla pacjentów z małą siłą mięśniową. Całkowita szerokość ambony ok. 64 cm. Wysokość regulowana od 98-137 cm. Długość regulacji podłokietników wraz z uchwytem ok.60-83 cm. Szerokość wycięcia tapicerowanego to ok.37 cm. Maksymalne obciążenie 120 kg.

KOSZTY TRANSPORTU SPRZĘTU ORTOPEDYCZNEGO
lokalizacja dowóz sprzętu odbiór sprzętu
teren Warszawy 70 zł 70 zł
poza Warszawę 110 zł 110 zł
powyżej 100 km 150 zł 150 zł

Powyższe ceny są cenami brutto

Wygoda, doradztwo, gwarancja jakości

Posiadanie własnego sprzętu ortopedycznego to spora wygoda, ale także bardzo duży wydatek. Nie wszystkich na to stać, a poza tym bywają takie urazy, które wymagają niezbyt długiej rekonwalescencji. W takiej sytuacji znacznie korzystniej jest wypożyczyć sprzęt ortopedyczny. Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego.

Oferta wypożyczalni Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego jest dostępna dla każdego. Z usługi najczęściej korzystają osoby, które nagle znalazły się w trudnej sytuacji spowodowanej np.   chorobą czy wypadkiem. Pilnie potrzebują więc specjalistycznego sprzętu ortopedycznego o różnym przeznaczeniu:

    • Zapewniającego możliwość samodzielnego poruszania się (kule, wózki inwalidzkie),
    • Zwiększającego komfort życia i jakość opieki nad chorymi (podnośniki, stoliki przyłóżkowe, materace przeciwodleżynowe),
    • Przyspieszającego rekonwalescencję (łóżka rehabilitacyjne).

Wózki inwalidzkie czy kule wypożyczają głównie osoby po różnego rodzaju kontuzjach i złamaniach powstałych w wyniku wypadku komunikacyjnego lub podczas uprawiania sportu. W takiej sytuacji pacjenci wypożyczają sprzęt na określony, relatywnie krótki czas niezbędny do pełnego wyzdrowienia.

W ofercie naszej wypożyczalni znajduje się praktycznie dowolny sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, w tym: specjalistyczne łóżka, materace, wózki i kule. Oferujemy wyłącznie sprzęt certyfikowany, spełniający najostrzejsze normy medyczne w zakresie bezpieczeństwa i komfortu. Wypożyczanie sprzętu ortopedycznego jest zatem nie tylko bardziej opłacalne, ale także rozsądniejsze w porównaniu do zakupu tanich urządzeń niewiadomego pochodzenia.

Z oferty wypożyczalni może skorzystać każdy, komu na określony czas potrzebny jest specjalistyczny sprzęt ortopedyczny. Nie trzeba spełniać żadnych formalności, nie jest wymagane skierowanie od lekarza czy jakakolwiek dokumentacja medyczna. Wystarczy podpisać z wypożyczalnią umowę oraz wpłacić zwrotną kaucję.

Nie tylko sprzęt ortopedyczny

Z usług wypożyczalni bardzo często korzystają rodziny osób po udarach, będących w stanie paliatywnym oraz wymagających stałej opieki w domu. Dla nich dostępne są m.in. specjalistyczne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi. Takie łóżka wypożyczają jednak także pacjenci przechodzący rehabilitację domową, starsi, spędzający większą część doby w pozycji leżącej.

W każdej z takich sytuacji łóżko z materacem przeciwodleżynowym jest niezbędne, ponieważ chory nie może przez długi czas leżeć na zwykłym materacu. Poza tym łóżko medyczne gwarantuje o wiele większą wygodę i to zarówno pacjentowi, jak i jego opiekunom.

Fachowe doradztwo

W wypożyczalni Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego pracują specjaliści, którzy pomogą Państwu dobrać odpowiedni sprzęt w zależności od urazu, rodzaju kontuzji, wagi i wzrostu. Jest to bardzo ważne, bo np. nie każdy pacjent po operacji czy udarze potrzebuje łóżka ze wszystkimi możliwymi ustawieniami i ułatwieniami. A to oczywiście wpływa na cenę wypożyczenia.

Nasza wypożyczalnia oferuje również transport oraz montaż sprzętu w domu pacjenta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje gwarancję prawidłowego złożenia i późniejszego użytkowania sprzętu. Dodatkowo nasi pracownicy przeszkolą pacjenta i jego najbliższych z obsługi  wypożyczonego sprzętu.