Wózki elektryczne

Home / Wózki elektryczne

 

Wózki elektryczne – TRWAŁOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ to ich główne atuty

 

Mając na uwadze duże wsparcie finansowe pacjenta z różnych środowisk samorządowych (WCPR, PCPR, Aktywny Samorząd) oraz fundacji serdecznie zapraszamy do nabycia pokojowo-terenowych wózków elektrycznych. Jest to niesamowity sposób na samodzielność pacjenta i jego niezależność w przemieszczaniu się do wybranego celu.

Ten rodzaj transportu jest pomocny dla wszystkich tych, którzy mają dużą niepełnosprawność, która to nie pozwala na samodzielnie przemieszczanie się. Obecna technologia wózków elektrycznych oparta jest szczególnie na dopasowaniu sprzętu indywidualnie do pacjenta i warunków w jakich mieszka i funkcjonuje.

Dojeżdżamy do pacjenta i robimy prezentacje produktów!

Zadzwoń 225761708 i sprawdź sam!

Ważne

 

Kto może skorzystać z refundacji NFZ na wózki elektryczne?

Aby skorzystać z refundacji NFZ P.130 (limit 3000,00 zł) wystarczy tylko wniosek na zaopatrzenie ortopedyczne od lekarza specjalisty neurologa lub ortopedy. Obecnie taki wniosek pacjent uzyskuje elektronicznie bez konieczności wychodzenia z domu. W podobny sposób dokonujemy prezentacji wózków elektrycznych, czyli dojeżdżamy do domu pacjenta i na miejscu dokonujemy wspólnie z pacjentem/zainteresowanym doboru wózka elektrycznego. Ażeby pacjent poczuł pełen komfort pomagamy w załatwianiu dokumentów do różnych instytucji w celu pozyskania dodatkowych funduszy na wózki. Mogą to być elektryczne czy terenowe z dużymi kołami z przodu i o dużej możliwości skrętu w miejscu danego wózka.

Wózek elektryczny Meyra iTravel

kod NFZ: P.130

Wielofunkcyjny wózek do domowego użytku i w terenie miejskim o napędzie elektrycznym

Super lekki wózek o napędzie elektrycznym o małych kompaktowych wymiarach, które umożliwiają poruszanie się wewnątrz pomieszczeń
Zaletą jest składana rama ułatwiająca transport wózka, regulacja kąta oparcia oraz odchylane podłokietniki. Wózek ten posiada system akumulatorów. Posiada tez dodatkowe akumulatory z dodatkowym gniazdem ładowania.
Z tyłu wózka są umieszczone kółka podporowe, z przodu jednoczęściowy stopień podnóżka chowany pod wózek jednoczęściowy. Kolejną zaletą wózka jest komfortowa tapicerka z dzianiny dystansowej (oddychająca). W wózku  zamontowany jest pas bezpieczeństwa dla pacjenta oraz pas piersiowy.

Cena 9400 zł NFZ 3000 zł pacjent 6400 zł

Wózek elektryczny Meyra Ichair Basic

kod NFZ: P.130

Bardzo zgrabny wózek o napędzie elektrycznym, Posiada małe kompaktowe wymiary umożliwiające poruszanie się wewnątrz pomieszczeń. Atutem tego  wózka jest składana rama ułatwiająca transport wózka. Możliwość regulacji oparcia oraz odchylane podłokietniki. Akumulatory posiadają dodatkowy gniazda do ładowania. Wózek posiada zabezpieczenie w postaci tylnych kół podporowych. W wózku jest zamontowany jednoczęściowy stopień podnóżka, który jest chowany pod wózek. Zamontowane pasy bezpieczeństwa stwarzają bezpieczeństwo podróży w terenie wywrotnym.

Cena 8000 zł NFZ 3000 zł pacjent 5000 zł

Wózek elektryczny Vitea Care Easy [ W1032 ]

Ten wózek elektryczny występuje w dwóch szerokościach siedziska 43i 46cm.Rama w wózku jest składana aluminiowa krzyżakowa. Tapicerka w wózku jest oddychająca i demontowana. Podłokietniki są regulowane, uchylane, można je również zdemontować. Podnóżki wózka jaki podłokietniki są przystosowane do szybkiego demontażu. Istnieje możliwość odchylenia joysticka. Wózek posiada hamulce elektromagnetyczne. Pełne oświetlenie drogowe, tylne koła przeciwywrotne i koła przednie 9”, koła tylne: 14” i szybki demontaż akumulatorów wraz z wagą tylko 49 kg ukazują same zalety tego wózka jako szybki lekki i funkcjonalny wózek terenowy miejski.

Cena 7000 zł NFZ 3000 zł pacjent 4000 zł

Wózek elektryczny Vitea Care
Limber [ W1018 ]

Wózek elektryczny występuje w 2 szerokościach 43 i 46cm .Model ten posiada amortyzowana ramę wózka . Tapicerka w kolorze szarym, oddychająca z dodatkową poduszką . Oparcie regulowane, podłokietniki demontowalne. Istnieje możliwość odchylenia joysticka, zdejmowane i regulowane podnóżki. Duże oświetlenie drogowe ledowe, hamulce elektromagnetyczne, kontroler: VS/PG50A. Wózek posiada kółka przeciwywrotne. W wózku występują koła przednie: 9” a  koła tylne: 14”. Całkowita waga wózka bez akumulatorów 49 kg.

Cena 8000 zł NFZ 3000 zł pacjent 5000 zł

Wózek elektryczny Vermeiren
NAVIX FWD 

NAVIX to przede wszystkim zwrotność i doskonała manewrowalność w małych pomieszczeniach uzyskana dzięki kompaktowej konstrukcji i zastosowanemu napędowi na przednie koła. Wózek umożliwia ostre skręty w pomieszczeniach i ułatwia pokonywanie przeszkód , takich jak progi np. w pobliskim sklepie spożywczym. Przyjazny dla użytkownika, umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Cechy tego wózka pozwalają na łatwą mobilność, gdyż wózek o tak małych rozmiarach zmieści się nawet w niewielkim samochodzie. Zalety tego wózka to napęd na przednie koła które są większe co umożliwia łatwe pokonywanie przeszkód. Duże możliwości regulacji konstrukcji ramy wózka: zmiana kąta nachylenia, regulacja głębokości i wysokości siedziska pozwala na indywidualne dostosowanie  do potrzeb pacjenta.

Cena 10000 zł NFZ 3000 zł pacjent 7000 zł

Wózek elektryczny Vermeiren TURIOS  

Wózek z napędem na tylne koła.

Ten wyjątkowy wózek elektryczny z napędem na tylne koła ukazuje nowe podejście do  sprzętu, który ma spełniać pryncypialne wymagania użytkownika w zakresie poruszania się w pomieszczeniach jak również w warunkach terenowych.Wszechstronność sprzętu jest również nie bez znaczenia. Wózek zachowuje się sprawnie w każdych okolicznościach. Oczywiście podstawową funkcją jest przemieszczanie się. Wydajność akumulatora i dopracowany system sterowania  powodują, że poruszanie się na zewnątrz jak i wewnątrz odbywa się w sposób płynny i bezpieczny.

Maksymalna szerokość wózka to 58 cm co powoduje , że w ciasnych korytarzach , przy przejazdach przez wąskie drzwi wózek zachowuje się swobodnie. Wózek posiada  bardzo  inteligentne rozwiązania konstrukcyjne, zastosowanie stosunkowo mocnych baterii 50 Ah co gwarantuje  płynną i stabilną jazdę. Duży rozmiar kół, zarówno przednich jak i tylnych, (350 mm tylne, 260 przednie) sprawią , że w realnym terenie, o niestabilnej nawierzchni typu piach, trawa, szutry, wózek zachowa się sprawnie. Wózek można indywidualnie konfigurować  w zależności od potrzeb

W standardowej wersji jest możliwość manualnej zmiany kata nachylenia oparcia do 32° , oraz siedziska  do 6°. Opcjonalnie Turios może być wyposażony w automatykę oparcia i siedziska. Wózek opcjonalnie może być wyposażony w silniki 450 W. Tak duża moc zrobi z Turiosa prawdziwego wojownika w terenie i podniesie prędkość do 10 km/h.

Zastosowany system  LINX to najnowsze rozwiązanie z zakresu sterowania wózkiem z napędem elektrycznym. Adaptacyjny system kompensacji obciążenia. Reaguje w sposób ciągły na obciążenie  silników niezależnie na każde koło. Jest gwarantem  stabilnej jazdy na niestabilnej nawierzchni takiej jak trawa, piasek, szutry, dywany. Cięgła korekcja kierunku jazdy dżojstikiem potrafi być uciążliwa podczas jazdy na takich nawierzchniach z małą prędkością.

Cena 11000 zł NFZ 3000 zł pacjent 8000 zł