O Warszawskich Zakładach Sprzętu Ortopedycznego

Home / O Warszawskich Zakładach Sprzętu Ortopedycznego

Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego - O nas

Co roku w polskich szpitalach przeprowadza się od 30 do 40 tysięcy amputacji. Powody są różne, ale skutek zawsze taki sam: osobisty dramat, lęk i wstyd pacjenta. Większość osób po odjęciu kończyny nie potrafi sobie wyobrazić życia z protezą. Obawiają się inwalidztwa, ciągłych barier i wykluczenia.

Dlatego w Warszawskich Zakładach Sprzętu Ortopedycznego  nie poprzestajemy na samym dobraniu i przygotowaniu protezy. Obejmujemy naszych pacjentów kompleksową opieką oraz pomagamy im stawiać pierwsze kroki – dosłownie i w przenośni – na nieznanym dla nich gruncie. Zapraszamy do poznania nas bliżej.

Doświadczenie i empatia

Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego jako pierwsze w Polsce zaczęły wykonywać produkty ortopedii indywidualnej, w tym protezy kończyn dolnych i górnych. Wieloletnie doświadczenie łączymy z ciągłym rozwijaniem naszej oferty. Śledzimy najnowsze światowe trendy w zakresie protetyki, mogąc tym samym zaproponować pacjentom rozwiązania idealnie odpowiadające ich potrzebom i – co bardzo ważne – dopasowane do ich możliwości finansowych.

Naszym celem zawsze jest udowodnienie pacjentowi, że dobrze dobrana proteza to nie tylko substytut kończyny, ale przede wszystkim ogromna szansa na powrót do normalnego, aktywnego i szczęśliwego życia.

Specjalistyczna wiedza

Nawet najnowocześniejszy sprzęt i technologia XXI wieku nic nie znaczą bez ludzi, którzy potrafią się nimi posługiwać dla dobra pacjentów. Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego są dumne z kadry swoich fachowców: lekarzy, techników, rehabilitantów, psychologów.

Każdy pacjent, który decyduje się skorzystać z naszych usług, może mieć pewność, że znajduje się w dobrych rękach. Potwierdzają to prestiżowe dyplomy i certyfikaty zdobyte przez naszych specjalistów z dziedziny protetyki i ortotyki.

Ortezy i protezy

Bardzo szeroka oferta

Przez lata Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego wypracowały sobie bardzo mocną pozycję na rynku sprzętu ortopedycznego. Pacjenci wiedzą, że znajdą u nas wszystko, co jest im potrzebne do rehabilitacji, zwiększania komfortu życia czy wreszcie powrotu do aktywności po odjęciu kończyny.

Oferujemy protezy kończyn dolnych i górnych, protezy specjalnego przeznaczenia (m.in. do uprawiania sportu), gorsety, sznurówki, ortezy, obuwie ortopedyczne czy ultra nowoczesne wkładki ortopedyczne 3D. Oferowane przez nas produkty wyróżniają się bardzo wysoką jakością i ciekawym wzornictwem.

Prowadzimy również wypożyczalnię sprzętu ortopedycznego oraz sklepy stacjonarne i punkty dystrybucyjne, w których pacjenci mogą liczyć na fachowe doradztwo specjalistów w zakresie doboru sprzętu. Stale poszerzamy ofertę, jesteśmy również w stanie sprowadzić dowolne produkty na zamówienie pacjentów. Cel jest prosty: nikt, kto potrzebuje pomocy, nie może odejść z niczym.

Pełna opieka nad pacjentem

Nasza rola nie kończy się na przygotowaniu indywidualnej protezy. Każdego pacjenta obejmujemy programem stopniowego powrotu do sprawności. Już na etapie rekonwalescencji po operacji nasi technicy uczą pacjentów prawidłowej techniki bandażowania kikuta oraz dobierają odpowiednie zabezpieczenie w postaci pończochy kompresyjnej lub leja silikonowego. Nie zapominamy także o wsparciu psychologicznym.

Komfortowe życie z protezą wymaga nauczenia się wielu podstawowych czynności od nowa. Dlatego w Warszawskich Zakładach Sprzętu Ortopedycznego zapewniamy aż 15 bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych, takich jak elektroterapia, pole magnetyczne, kriokomora czy kąpiele wirowe. Oferujemy również naukę chodzenia. W ten sposób przygotowujemy i motywujemy pacjentów do samodzielności.

Pomoc w uzyskaniu finansowania

Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego to placówka, w której pacjenci mogą wykonać protezę w ramach dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności, a nasi lekarze specjaliści mogą na miejscu wypisać wniosek o dofinansowanie.

Często zdarza się, że środki z NFZ nie wystarczają na zakup odpowiedniej protezy. W takiej sytuacji pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Dzielimy się także kontaktami do fundacji, które wspierają potrzebujące osoby po amputacji.

Oczywiście oferujemy również możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty w ramach programu Mediraty.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego. Proponujemy bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje z naszymi specjalistami. Chcemy i możemy Państwu pomóc w powrocie do sprawności i życiowej satysfakcji.